(İST) Florya Dev Akvaryum Açıldı Nasıl Gidilir ~3 Gün Bedava Fiyatları Ne Kadar Video HD İzle 26 Haziran 2011(Ayrıntılı Haber)

florya dev akvaryum,florya dev akvaryuma nasıl gidilir,florya dev akvaryum fiyatları,florya dev akvaryum adresi,florya,florya bedava akvaryum,florya akvaryum fiyatları 26 haziran 2011,Florya Dev Akvaryum açıldı nasıl gidilir 3 gün bedava fiyatları nedir video izle 26 Haziran 2011

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
(İST) Florya Dev Akvaryum Açıldı Nasıl Gidilir ~3 Gün Bedava Fiyatları Ne Kadar Video HD İzle 26 Haziran 2011(Ayrıntılı Haber)
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 29.06.2011  09:53:00 eklendi.

 

İstanbul Florya’da bulunan dünyanın en büyük dev tematik akvaryumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tarfından 26 Haziran 2011 pazar günü açıldı.www.aymoli.com Başbakan Erdoğan, akvaryuma girişin ilk 3 gün ücretsiz olacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, İstanbul’da dünyanın en büyük tematik akvaryumunu açtı.Erdoğan ’Size bir kıyak yapayım’ ifadesini kullanarak, “Üç gün bedava olacak. Bir hafta boyunca ise yüzde 50 indirimli olacak” dedi.Giriş ücretleri 29 TL olduğu için, salı gününden itibaren bir hafta süreyle tam biletler 14.5 TL, öğrenciler ise (Asıll ücret öğenci 22 TL) 11 TL ödeyecek. Ayrıca, ailelere özel indirim var. 3 yaşından itibaren ücretli. işte seçenekler:

Yetişkin : 29 TL

Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 yaş üstü, Gazi : 22 TL (Kimlik gösterilmesi zorunludur.)

Yıllık Geçiş (Yetişkin) : 75 TL

Yıllık Geçiş (Çocuk) : 55 TL

4 kişilik aile : 85 TL

 

3 kişilik aile : 68TL

 FLORYA DEV AKVARYUM’A NASIL GİDİLİR?

 

 

 

Florya semtine ulaşım kara ve demiryoluyla mümkün. İETT’nin 73T numaralı hattı haftanın 7 günü çalışıyor. www.gazetevan.com Aynı şekilde Sirkeci-Halkalı banliyö hattının Florya‘da durağı çok uygun. Florya durağında inip, yürüyürek 5 dakikada ulaşilabiliyor. Akvaryumun açılmasıyla birlikte bölgedeki İETT seferleri de artırıldı. Akvaryum saat 10.00′da açılıyor, akşam 20.00′ye kadar gezilebilecek. ANCAK: bedava girişlerin olacağı 26 Haziran Pazar ile 27 Haziran Pazartesi günleri kapanış saati 17.00 olacak.

 

FLORYA’DAKİ AKVARYUM’UN TELEFONLARI, ADRESİ, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

Telefon : 212 574 2130
Faks : 212 574 2135

.

DEV AKVARYUMDA NELER VAR?

Florya’da yaklaşık 100 dönüm arazide yer alan kompleks, belediye tarafından projelendirildi. Hacmi ve barındırdığı canlı çeşidiyle gezi güzergahlarındaki aktiviteleriyle dünya çapındaki tüm akvaryumlar içerisinde önemli bir konuma sahip olan komplekste, gezi güzergahı Karadeniz’den, Pasifik’e uzanan toplam 16 bölge ve bir yağmur ormanından oluşuyor.

İki kattan oluşan toplam 22 bin metrekarelik akvaryumda, alanların temalandırılmasında o alanın kültürel, coğrafi, tarihsel ve mimari özellikleri, buna uygun dekoratif unsurlar, interaktif oyunlar, filmler ve alan hakkında detaylı bilgilerin verildiği görsel grafikler de yer alıyor. Her biri 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip 64 tankın bulunduğu akvaryumdaki bin 500 çeşit toplam 15 bin deniz ve kara canlısı, doğal ortamlarına en yakın koşullarda yaşamlarını sürdürecek.


 |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Van'da Vizyondakiler
İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyor musunuz?
EVET
HAYIR
KARARSIZIM
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler