Kredi Yurt ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? KYK Burs Sorgulama Paneli

2011-2012 öğretim yılında yüksek lisans, (Şubat 2011 tarihinden yüksek lisansa başlayanlar dahil) doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 19 Eylül - 02 Ekim 2011 (02 Ekim 2011 dahil) arasında yine KYK'nın sitesinde yapılabilecek.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Kredi Yurt ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? KYK Burs Sorgulama Paneli
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 07.09.2011  18:30:01 eklendi.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, fakülte, yüksekokul ve yurtlara kayıt için gelen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunuyor.

YURTKUR'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencileri kurum hakkında bilgilendirmek ve yurtlara yönlendirmek amacıyla Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van, Zonguldak, Kocaeli ve Aksaray'daki şehirlerarası otobüs terminallerinde 5-16 Eylül 2011 tarihleri arasında hizmet vermek üzere ''danışma masaları'' kuruldu. 
Uygulamayla ailesinin bulunduğu şehirden ayrılarak başka bir ilde öğrenime başlayacak gençlerin, geldikleri şehir, barınacakları yurt, burs/kredi hizmetlerine ilişkin izleyecekleri yol, imkanlar, hizmetler ve ulaşım hakkında doğru bilgiye ulaşmaları hedeflendi.

Yurt başvuruları açıklandı

2011-2012 öğretim yılında YURTKUR yurtlarında barınmak üzere müracaat edenlerin başvuru sonuçları açıklandı.  Adaylar sonuçlarını ''www.kyk.gov.tr'' internet adresinden öğrenebilecek.
Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtlarını 16 Eylül'e kadar yapabileceğini belirten Albayrak, yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtların 19 Eylül 2011 tarihinden itibaren başlayacağını ifade etti.
Yurtlar 12 Eylül 2011 tarihinde hizmete açılacak.YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı yazılı açıklamada, yeni eğitim-öğretim yılında yurtlarda barınmak üzere başvuruda bulunanların sonuçlarını kurumun ''www.kyk.gov.tr'' internet adresinden öğrenilebileceğini bildirdi.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtlarını 16 Eylül'e kadar yapabileceğini belirten Albayrak, yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtların 19 Eylül 2011 tarihinden itibaren başlayacağını ifade etti.

Albayrak, ''Bundan sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5'er gün kayıt süresi tanınacaktır. Yedek listeler bölge müdürlüğünün bulunduğu illerde bölge müdürlüğünce bölge müdürlüklerinin olmadığı il/ilçelerde ise yurt müdürlüklerince ilan edilecektir'' dedi.

Yurtlar 12 Eylül 2011 tarihinde hizmete açılacak.

Adaylar sonuçlarını ''www.kyk.gov.tr'' internet adresinden öğrenebilecek.


Tüm yeni üniversiteli olmuş ve hala üniversitede okuyan öğrencilerin dört gözle beklediği KYK burs ve kredi sonuçları yarın yani 4 Eylülde açıklanmış olucak.Şahsen benimde başvurduğum ve sonucunu çok merak ettiğim bu sonuçları bir sıkıntı olmazsa yarın açıklayacaklar.Burs ve Kredinin yanında Yurt sonuçlarıda yarın açıklanacak.Milyonlarca öğrencinin gözü kyk.gov.tr'ye çevrildi.Tüm üniversite öğrencilerine hayırlı olması dileğiyle.

Sonuçlar: http://www.kyk.gov.tr/ (4 Eylül 2011 Tarihinde Anasayfada)

Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs,kredi ve yurtlar konusundaki açıklaması.


2011-2012 öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme sınavına girerek herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrencilerin müracaatları 19 Ağustos 2011- 28 Ağustos 2011 (28 Ağustos 2011 dahil) tarihleri arasında Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Ayrıca 2011-2012 öğretim yılında ilk defa yurtdışında bir yüksek öğretim kurumuna girmeye hak kazanan öğrencilerin öğrenim kredisi ve burs başvuruları ile KKTC Lefke Avrupa Üniversitesinde ilk defa öğrenim görecek T.C. vatandaşı öğrencilerin yurt müracaatları da 19 Ağustos 2011- 28 Ağustos 2011 (28 Ağustos 2011 dahil) tarihleri arasında Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Yurt,burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaat sonuçları 4 Eylül 2011 Pazar günü Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Yurtlarımızda asil listeden barınmaya hak kazanan öğrencilerin kayıtları 5 Eylül -16 Eylül 2011(16 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır. 2011-2012 öğretim yılı için yurtlarımız 12 Eylül 2011 tarihinde hizmete açılacaktır.

2011-2012 öğretim döneminde ek kontenjan ile yerleşen öğrenciler de ek kontenjan sonuçları açıklandıktan sonra Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden alınacaktır.

Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 04 Temmuz - 07 Ağustos 2011 (07 Ağustos 2011 dahil) Kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden alınacaktır.
gazetevan.com/files/KYK-SONUCLARI.jpg" />
2011-2012 öğretim yılında yüksek lisans, (Şubat 2011 tarihinden yüksek lisansa başlayanlar dahil) doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 19 Eylül - 02 Ekim 2011 (02 Ekim 2011 dahil) arasında yine KYK'nın sitesinde yapılabilecek.
2011-2012 KYK Yurt başvuru sonuçları için tıklayınız...
Yapılan başvuruların sonuçları da yine www.kyk.gov.tr sitesinden öğrenilebilecek.
 

Günün Haberleri |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Van'da Vizyondakiler
İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyor musunuz?
EVET
HAYIR
KARARSIZIM
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler