VAN'DA ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARINA KAMULAŞTIRMA ENGELİ - VAN HABERLERİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk, kamulaştırma sorununun çözülmesi halinde çevre yolunun yakın tarihte hizmete gireceğini açıkladı.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
VAN'DA ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARINA KAMULAŞTIRMA ENGELİ - VAN HABERLERİ
Haber Yorumları

    Haber Tarihi : 11.10.2011  15:28:00 eklendi.

VAN'DA ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARINA KAMULAŞTIRMA ENGELİ

AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ BURHAN KAYATÜRK:

"SORUN ÇÖZÜLÜRSE YOL YAKINDA HİZMETE AÇILIR"

"80 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK ÇEVRE YOLU İLE VAN'IN TRAFİK YÜKÜ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE HAFİFLEMİŞ OLACAK"


Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk, kamulaştırma sorununun çözülmesi halinde çevre yolunun yakın tarihte hizmete gireceğini açıkladı.


Çevre yolu çalışmalarını yerinde denetleyen ve yüklenici firmanın yetkilisi Bedrettin Gökçenay'dan bilgi alan Kayatürk, bu yolun bitirilmesi açısından yaşanan kamulaştırma sorunların çözülmesi için gerekenin, ilgili kurumlar tarafından biran önce yapılması gerektiğini belirtti.

Van'ın trafik yükünü hafifletmek amacıyla 2010 yılında başlayan çevre yolu çalışmaları büyük bir hızla sürdürülüyor.

Van - Erciş karayolunun 12. kilometresi ile Edremit Hilmi Irak İlköğretim okulu arasında yapımı süren ve yaklaşık 80 milyon TL'ye mal olacak 41 kilometrelik çevre yolu ile Van'ın trafik yükü önemli ölçüde hafiflemiş olacak.EN BÜYÜK SORUN KAMULAŞTIRMA


Milletvekili Burhan Kayatürk, çevre yolunun tamamlanmasıyla özellikle ağır tonajlı araçların kent içine giremeyeceğini, Karayolları tarafından yapılan ve yapılacak olan alt geçitlerle de bu güzergahlardaki trafiğin daha da rahatlayacağını söyledi.

Kayatürk, en büyük sorunun kamulaştırma olduğunu, bunun giderilmesi halinde çevre yolunun tamamının en kısa sürede bitirileceğini kaydetti.

Kayatürk, "Bu çevre yolu bittiğinde Van'ın Edremit ilçesinden başlayarak Van-Erciş karayolu üzerinde bulunan Ablangaz Köprüsü'ne kadar olan kısımda kamyon, otobüs ve şehir içiyle ilgisi olmayan, şehirlerarası transit taşımacılığı bu yoldan yapılacak.

Bu araçlar artık kent merkezine izinsiz giriş yapamayacak. En büyük sorun kamulaştırma, bu sorun da halledildiğinde yol yakın tarihte hizmete girecektir" dedi.

Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Van'da Vizyondakiler
İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyor musunuz?
EVET
HAYIR
KARARSIZIM
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler