Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü - Van Haberleri

Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi’nde Sürmeli sokakta yapılacak olan taziye evinin yerini inceleyerek, yapılacak çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerine bilgi verdi.

Bizi Facebook'dan takip edin
Bizi Twitter'dan takip edin
Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü    - Van Haberleri
Haber Yorumları
  • TARİK ELMACI 2012-05-03 başkan tüm van'a taziye evi yapsın daha iyi olur sayesinde van tam bir ölü bir kente dönüştü

    Haber Tarihi : 03.05.2012  12:55:00 eklendi.

 

Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü

 

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi Sümer sokakta yapılacak olan taziye evi ile ilgili incelemelerde bulundu. Kaya, taziye evinin yapılması için hemen çalışma başlatacaklarının müjdesini verdi. 


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi’nde Sürmeli sokakta yapılacak olan taziye evinin yerini inceleyerek, yapılacak çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerine bilgi verdi. Kısa bir süre önce Van Belediyesine başvuru yapan mahalleler kendilerini bir taziye evi yapılmasını istemişti.

 

 

Bunun üzerine mahalleye gidin Kaya, taziye evinin yapılacağı alanı inceleyerek, mahalle sakinlerinden bilgi aldı. Hacı Yunus Camiinin bulunduğu alanda yapılacak olan taziye evi ile ilgili mahalleli ile bir süre sohbet eden Kaya, taziye evi için ellerinden gelen yardımı kendilerine sunacaklarını söyledi. 

Yakın bir zamanda inşaatına başlanacak olan taziye evi için ellerinden gelen tüm destekleri vereceğini söyleyen Kaya, belediyeye taziye evi ile ilgili mahallelinin başvuru yapmasını istedi. Daha sonra mahalle sakinlerinin mezarlık sorunlarını iletmesi üzerine Kaya ve beraberindekiler mezarlığa geçti. Ölenlerin ruhuna dua eden Kaya ve beraberindekiler, daha sona mezarlık yolunu inceledi. 

 

 

Mezarlıkla ilgili Emlak ve İstimlâk Müdürü Feridun Baransel’e inceleme yapmasını isteyen Kaya, mahalle yolunun da bu yıl içerisinde yapılacağını söyledi. Mahalledeki gençlerin davet etmesi üzerine yanlarına giden Kaya, mahalle gençleri ile bir süre sohbet etti. Kaya, daha sonra mahalleden ayrıldı. 

 


Van |  Diğer Haberler

Yazarlarımız

Haber Akışı

Van'da Vizyondakiler
İlçe Haberleri

İlçeye Tıklayarak Haberlere Ulaşabilsiniz.

Bugün En çok Okunanalar
Anketimize Katılın
Çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyor musunuz?
EVET
HAYIR
KARARSIZIM
Sonuçları Gör
Bizi Takip Edenler