Manşetleri / Kapat
Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü - Van Haberleri
Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü    - Van Haberleri
03.05.2012  12:55:00 eklendi.

Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi’nde Sürmeli sokakta yapılacak olan taziye evinin yerini inceleyerek, yapılacak çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerine bilgi verdi.

Yorum Yaz

 

Van Belediye Başkanı Kaya'dan taziye evi sözü

 

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi Sümer sokakta yapılacak olan taziye evi ile ilgili incelemelerde bulundu. Kaya, taziye evinin yapılması için hemen çalışma başlatacaklarının müjdesini verdi. 


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Hacıbekir Mahallesi’nde Sürmeli sokakta yapılacak olan taziye evinin yerini inceleyerek, yapılacak çalışmalarla ilgili mahalle sakinlerine bilgi verdi. Kısa bir süre önce Van Belediyesine başvuru yapan mahalleler kendilerini bir taziye evi yapılmasını istemişti.

 

 

Bunun üzerine mahalleye gidin Kaya, taziye evinin yapılacağı alanı inceleyerek, mahalle sakinlerinden bilgi aldı. Hacı Yunus Camiinin bulunduğu alanda yapılacak olan taziye evi ile ilgili mahalleli ile bir süre sohbet eden Kaya, taziye evi için ellerinden gelen yardımı kendilerine sunacaklarını söyledi. 

Yakın bir zamanda inşaatına başlanacak olan taziye evi için ellerinden gelen tüm destekleri vereceğini söyleyen Kaya, belediyeye taziye evi ile ilgili mahallelinin başvuru yapmasını istedi. Daha sonra mahalle sakinlerinin mezarlık sorunlarını iletmesi üzerine Kaya ve beraberindekiler mezarlığa geçti. Ölenlerin ruhuna dua eden Kaya ve beraberindekiler, daha sona mezarlık yolunu inceledi. 

 

 

Mezarlıkla ilgili Emlak ve İstimlâk Müdürü Feridun Baransel’e inceleme yapmasını isteyen Kaya, mahalle yolunun da bu yıl içerisinde yapılacağını söyledi. Mahalledeki gençlerin davet etmesi üzerine yanlarına giden Kaya, mahalle gençleri ile bir süre sohbet etti. Kaya, daha sonra mahalleden ayrıldı. 

 


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar
TARİK ELMACI-2012-05-03
tüm vana
başkan tüm van'a taziye evi yapsın daha iyi olur sayesinde van tam bir ölü bir kente dönüştü

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Van
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>