Manşetleri / Kapat
GEVAŞ'TA ORGANİK BAL ÇALIŞMASI - VAN HABERLERİ
GEVAŞ'TA ORGANİK BAL ÇALIŞMASI - VAN HABERLERİ
06.10.2011  13:41:00 eklendi.

Van'ın Gevaş İlçe Tarım Müdürlüğü'nde, Van Valiliği tarafından yürütülen 'Organik bal üretimi tescil çalışmaları' çerçevesinde bir toplantı düzenlendi.

Yorum Yaz

GEVAŞ'TA ORGANİK BAL ÇALIŞMASI

Van'ın Gevaş İlçe Tarım Müdürlüğü'nde, Van Valiliği tarafından yürütülen 'Organik bal üretimi tescil çalışmaları'
çerçevesinde bir toplantı düzenlendi.


İlçe Tarım Müdürlüğü'nde yapılan toplantıya İlçe Tarım Müdürü Suat Özek, Gevaş Balcılar Birliği Başkanı Fırat Çemberlitaş ve bal üreticileri katıldı.

Organik bal üretimi ile ilgili bilgilerin verildiği toplantıda balcılara organik bal üretiminde kullanılması gereken Forbeevar adlı ilaç dağıtıldı.

İlaç ile ilgili teknik bilgiler veren İlçe Tarım Müdürü Suat Özek, amaçlarının Gevaş balını en iyi şekilde tanıtmak olduğunu belirterek, "İstediğimiz düzeyde organik bal üretmek istiyorsak öncelikle organik bal üretimine müsait bir bölge bulmamız gerek. Artos Dağı etekleri buna son derece müsaittir.

Burada yapacağımız organik bal üretimi ile Gevaş balını en iyi yere getireceğimize inanıyorum" dedi.


BALCILARA BEDAVA İLAÇ


Van Valiliği tarafından Gevaş'taki balcılara ücretsiz kovan başına bir şişe ilaç verildiğini belirten Özek, "Bu ilaç organik olup hiçbir katkı maddesi içermediği gibi kesinlikle zararsızdır.

Bu ilaç organik bal üretimi için özel olarak hazırlanmıştır. Sizden isteğim kesinlikle dışardan başka ilaçlar kullanmamanızdır.

Bu ilacı kullanırken bir kovanı ilaçlamayıp bir kovanı ilaçlama gibi bir durum olamaz. Bütün kovanlar ilaçlanması gerekir. Anca bu şekilde verim alırsınız" ifadelerini kullandı.


"HER ALANDA VATANDAŞLARIN HİZMETİNDEYİZ"


Her alanda olduğu gibi bal üretimi alanında da çiftçilerin yanında olduklarını belirten Özek, "Biz müdürlük olarak her alanda çiftçilerimizin yanında olduk ve olacağız.

Organik bal üretimi konusunda çiftçilerimize gereken her türlü teknik desteği verdiğimiz gibi vermeye de devam edeceğiz. Hem biz hem de bal üreticileri birliği başkanlığı bu süreçte balcılarımız yanında olacağız" şeklinde konuştu.


"GEVAŞ BALINI BİR MARKA HALİNE GETİRECEĞİZ"


Gevaş Balcılar Birliği Başkanı Fırat Çemberlitaş ise, "Organik bal üretimi son derece önemlidir. Valiliğimiz tarafından yürütülen bu çalışmada bize düşen görevleri sonuna kadar yerine getireceğiz.

Organik bal üretimi ilçemizde bal üretimi yapan balcılarımız için önemli bir konudur. Biz balcılar olarak gerekenleri yapıp organik bal üretimine geçiş sürecini iyi değerlendirmemiz gerek.

Bu süreçte de yapılması gerekenleri yapıp ilçe balını bir marka haline getirip daha iyi sonuçlar elde edeceğiz.

Bize desteklerinden dolayı sayın Valimize ve ilçe Tarım Müdürümüze teşekkür ederiz" dedi.


Paylaş : FacebookFacebook, GoogleGoogle, YahooYahoo, DiggDigg, Del.icio.usDel.icio.us, TwitterTwitter

Yapılan Yorumlar

YORUMLAR
Haberi

Arkadadaşınıza Gönderin


Gevaş
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazetevan İhlas Haber Ajansı ve Doğan Haber Ajansına Abonesidir.
Yazılım ve Tasarım: VanWebTasarim
>